ZASADY ZACHOWANIA W ŚWIETLICY

POCZTA WALENTYNKOWA W ŚWIETLICY

15.02.2018, 07:12 , redakcja | Liczba odwiedzin: 32

Dzień Świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają,

Że chcą kochać i kochają!!!!

Cały artykuł...

ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU

19.01.2018, 10:51 , redakcja | Liczba odwiedzin: 36

Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu na naszym boisku szkolnym.

Cały artykuł...

KARNAWAŁ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

18.01.2018, 08:40 , redakcja | Liczba odwiedzin: 36

                                              Zgodnie z tradycją… ” W karnawale, w karnawale… wielkie bale”,   tak                                                                  więc i w naszej świetlicy, odbył się bal przebierańców.

Cały artykuł...

LAURKI NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA

12.01.2018, 07:46 , redakcja | Liczba odwiedzin: 43

 Kochani!
Z okazji Dnia Babci i Dziadka
życzymy Wam wszystkiego, o czym marzycie,
i pragniemy podziękować
za Wasz trud i ciężką pracę.

Cały artykuł...

ANDRZEJKI

06.12.2017, 11:18 , redakcja | Liczba odwiedzin: 60


             Dnia 29 listopada 2017 r. w naszej świetlicy szkolnej został zorganizowany dzień św. Andrzeja. Nie zabrakło na nim tradycji oraz zwyczajów związanych z obchodzeniem Andrzejek. Na początku wszyscy zapoznali się historią wróżb andrzejkowych. Potem uczniowie wzięli udział w zabawach, wróżbach i konkursach. Każdy chciał dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości, bogactwo, sława, czy dalekie podróże…
 

Cały artykuł...

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

06.12.2017, 11:10 , redakcja | Liczba odwiedzin: 50

  „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Cały artykuł...

NASZYJNIK Z PESTEK DYNI

24.11.2017, 13:54 , redakcja | Liczba odwiedzin: 72

   W tym tygodniu dzieci ze świetlicy wykonały przepiękne naszyjniki z pestek dyni. 

Cały artykuł...

BAJKI NA ŚCIANIE- MAGICZNY UROK DZIECIŃSTWA

24.11.2017, 08:27 , redakcja | Liczba odwiedzin: 71

 

Nie wszystko co dawne, stare, niemodne, musi faktycznie takie być! Przedmiotem, który wielu dzisiejszym 30-, 40-latkom kojarzy się z najpiękniejszymi chwilami dzieciństwa jest rzutnik do bajek.

Cały artykuł...

MARZYCIELSKA POCZTA

17.11.2017, 08:49 , redakcja | Liczba odwiedzin: 61

Już po raz drugi nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Marzycielska Poczta"

Cały artykuł...

DZIEŃ JABŁKA

17.11.2017, 06:55 , redakcja | Liczba odwiedzin: 72

                                             

 

 

 

Zielone, czerwone, okrągłe i pachnące,
a jako przekąska niezwykle sycące.
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA ŚWIĘTUJEMY!
 

Cały artykuł...

DZIECI LISTY PISZĄ

10.11.2017, 08:32 , redakcja | Liczba odwiedzin: 67

   W obecnych czasach dzieci coraz częściej sięgają po komputer lub telefon zamiast zwykłej kartki papieru. Wiadomo, że świat idzie do przodu i trzeba pozwolić na postęp, ale czy mamy zapomnieć jak się pisze długopisem?

Cały artykuł...

DZIEŃ NIEPODLEGŁÓŚCI

10.11.2017, 07:07 , redakcja | Liczba odwiedzin: 59

   Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.

Cały artykuł...

PAMIĘTAMY...

02.11.2017, 08:24 , redakcja | Liczba odwiedzin: 78

  "Człowiek żyje tak długo, aż nie zginie po nim pamięć"

Cały artykuł...

DEKORACJE HALLOWEENOWE

02.11.2017, 08:08 , redakcja | Liczba odwiedzin: 69

  W naszej świetlicy pojawiło się wiele prac związanych z halloween. Święto halloween to okazja do poznania kultury krajów anglojęzycznych i rozwijania postawy tolerancji do kultury innych państw.

Cały artykuł...

WIZYTA PIELĘGNIARKI SZKOLNEJ W ŚWIETLICY

02.11.2017, 07:02 , redakcja | Liczba odwiedzin: 84

 

W świetlicy szkolnej dzieci wzięły udział w pogadance na temat dbania o zdrowie, higieny całego ciała oraz jamy ustnej.Z tej okazji zaproszono gościa - pielęgniarkę szkolną P. Marię Sowińską , która opowiedziała dzieciom co trzeba robić, aby być zdrowym, pełnym sił i radości.    

Cały artykuł...

ŚLIMAKI Z LIŚCI I PLASTELINY

26.10.2017, 07:35 , redakcja | Liczba odwiedzin: 104

   Ślimaki z liści to kolejny niebanalny pomysł na zabawę z dzieckiem. Jesień i kolory, które pojawiają się na drzewach nastrajają nas do twórczej pracy. Natura potrafi tak pięknie inspirować, że warto jej elementy wykorzystywać w pracach plastycznych. 

Cały artykuł...

WYNIKI KONKURSU

26.10.2017, 06:41 , redakcja | Liczba odwiedzin: 105

     

 Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego pt. : „ Mój ulubiony bohater z bajki” za wykonanie przepięknych prac. 

Cały artykuł...

PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

24.10.2017, 13:57 , redakcja | Liczba odwiedzin: 88

     W dniu 20 października 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na świetlika uczniów klas pierwszych. Wychowawczyni świetlicy Pani Aleksandra Całkowska przygotowała dla swoich podopiecznych kilka zadań do wykonania. W sprawdzeniu gotowości dzieci do odebrania tytułu świetlika pomagała wychowawczyni Pani Justyna Krajewska oraz starsi uczniowie uczęszczający na świetlicę. 

Cały artykuł...

JESIENNY SPACER

18.10.2017, 11:28 , redakcja | Liczba odwiedzin: 90

             

 

     Październik przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, dlatego wraz z dziećmi postanowiliśmy to wykorzystać i wybrać się na jesienny spacer.

Cały artykuł...

DZIEŃ CHŁOPAKA

03.10.2017, 07:03 , redakcja | Liczba odwiedzin: 82

 


        


W dniu Chłopaka,
Wszystkim Chłopakom,
Wszystkiego co najlepsze:
mnóstwa radości,
zdrowia, szczęścia
i pomyślności!

 

Cały artykuł...

ZABAWY Z CHUSTĄ

11.10.2017, 07:50 , redakcja | Liczba odwiedzin: 83

      

Cały artykuł...

BUDOWANIE NA DYWANIE

11.10.2017, 07:41 , redakcja | Liczba odwiedzin: 73

       

Cały artykuł...

PROJEKT-PIĄTKOWE EKSPERYMENTY

PIANKOLINA

Dzieci najlepiej rozwijają się poprzez integrację sensoryczną, czyli poznawanie świata wielozmysłowo. Wszelkiego rodzaju masy plastyczne dostarczają wielu doznań i świetnie oddziałują na dziecięcą wyobraźnię. Jeśli dzieci dodatkowo mogą taką masę stworzyć samodzielnie, zabawa jest jeszcze bardziej udana.

Zabawy z masami plastycznymi takimi jak piankolina, ciastolina czy piasek kinetyczny zachęcają dzieci do wąchania, dotykania, obserwowania i poznawania świata wokół za pomocą zmysłów. Dziecko w ten sposób odkrywa nie tylko siebie, ale również zjawiska zachodzące wokół niego.Do stworzenia takiej piankoliny potrzebujemy jedynie trzech składników: mąki ziemniaczanej, pianki do golenia i płynu do naczyń.Z takiej masy możemy tworzyć rozmaite babki, budowle, odciskać dłonie. Pomysłów jest wiele. Jeśli biała puszysta masa nam się znudzi, możemy do niej dodać odrobinę barwników spożywczych. Zabawa w barwienie i obserwowanie, jak kolorowa masa miesza się, dostarcza dodatkowych bodźców i urozmaica zabawę na dłużej.

    

 

NIEWIDZIALNE PISMO

Niewidzialne pismo to doskonały sposób, jeżeli chcemy przekazać komuś ważną wiadomość, o której inni nie mogą wiedzieć. Zabawę w podchody zna większość z nas. Dzięki temu eksperymentowi zabawa ta może okazać się atrakcyjniejsza, a przedmioty do niego potrzebne znajdują się w każdym domu. Ta metoda szyfrowania wiadomości była już stosowana w czasie II Wojny Światowej.

Do wykonania eksperymentu potrzebne nam są:
– sok z cytryny lub mleko
– kartka papieru,
– pędzelek
– świeczka
Jak to działa?

Pod wpływem ogrzewania papier nasączony sokiem z cytryny ciemnieje szybciej niż zwykły papier. W ten sposób ukryta wiadomość staje się widoczna.

        

BALONOWA RAKIETA

Kolejny eksperyment za nami:) Tym razem główną rolę odgrywał balon. Zapewne wielu z Was o nim słyszało. U nas "balonowa rakieta" odlatywała wiele razy, z lepszym i gorszym skutkiem.Tak sobie eksperymentowaliśmy, a nasza balonowa rakieta ( nie jedna a kilka) niczym odrzutowiec leciała wzdłuż sznurka. Działo się tak, ponieważ powietrze wewnątrz balonu znajduje się pod dużym ciśnieniem...gdy puszczamy balon wydostaje się ono natychmiast na zewnątrz i odpycha balon w przeciwnym kierunku.
Jestem pewna, że nasz eksperyment lepiej by wyszedł, a rakieta pokonałaby całą długość drogi, gdybyśmy użyli podłużnego balonu. Mimo to, zabawa była przednia...a Smyki już planują kolejną kosmiczną podróż naszą balonową rakietą :D

Kolejnym eksperymentem było zbliżanie naelektryzowanego balona do włosów, najprostszy ale chyba najbardziej zabawny ze wszystkich naszych eksperymentów tego dnia. I ostatnie doswiadczenie polegało na zbliżaniu naelektryzowanego balonika do stumienia wody.

Jeśli do strumienia wody zbliżymy ujemnie naelektryzowany balonik (lub inny przedmiot np. linijkę lub rurkę do napojów), zacznie się on poruszać, odginając się w stronę naelektryzowanego przedmiotu. Gdy balonik oddalimy woda ponownie będzie spływać pionowo.

        

 

WIDOWISKOWE DOŚWIADCZENIE 

Bardzo efektowne doświadczenie, które oczarowało wszystkich małych chemików. Do doświadczenia użyto oleju w plastikowej butelce, rozkruszonej tabletki musującej oraz wody z barwnikiem. Widowisko potrwało kilka minut. Bąbelki powietrza uwolnione w wyniku reakcji są lżejsze od płynów w butelce, dlatego leciały do góry. Po kilku godzinach woda oddzieliła się od oleju, woda została na dnie butelki, zaś olej na górze, co świadczyło o tym, że jest od niego cięższa. Efekty wizualne były naprawdę wspaniałe.

     

ERUPCJA WULKANU

  W tym tygodniu postanowiliśmy razem z uczniami sprawdzić, w jaki sposób dochodzi do wybuchu wulkanu. Na początku wyjaśniliśmy, że wulkan to miejsce, w którym gorąca, płynna skała – magma pod wpływem ciśnienia wydobywa się z wnętrza ziemi na powierzchnię. Wybuch ten nazywamy erupcją. 

  Gorący popiół, skały i gazy wyrzucane są wówczas w powietrze, wypływa lawa, która z czasem schładza się i zastyga, tworząc skały magmowe i niszcząc otaczającą przyrodę.
Wszystko to staraliśmy się zobrazować, przeprowadzając eksperyment. Zaczęliśmy od przygotowania wulkanu z masy solnej. Z gotowej masy wspólnymi siłami uformowaliśmy stożek, wkładając w środek duży słoik, i tak powstał krater. U jego podnóża stworzyliśmy miasteczko, zbudowaliśmy z klocków domki i poustawialiśmy drzewa.
Do naszego krateru wsypaliśmy sodę oczyszczoną i kolorowy barwnik. Następnie dzieci powoli zaczęły wlewać ocet i po chwili na powierzchnię zaczęły wypływać strużki lawy, zalewając częściowo miasteczko, dzięki czemu udało nam się pokazać, jak groźnym zjawiskiem jest erupcja wulkanu.
Dzieci były zafascynowane eksperymentem. To nie tylko wspaniała zabawa, ale i solidna dawka wiedzy.

 

     

 

WĘDRUJĄCA WODA

                      Fascynacja i pragnienie odkrywania nowych zjawisk powraca. Tym razem eksperyment obrazujący przemieszczanie się wody po papierowych ręcznikach. Eksperyment wędrująca woda to ciekawe doświadczenie. Woda wędruje pomiędzy szklankami i zmienia kolor, a dzieci mogą obserwować jak powstają nowe odcienie poprzez mieszanie barw. Michał wykonywał pomiary ilości i prędkości przemieszczania się wody w szklance. Efekty były dla dzieci zaskakujące i stanowiły zachętę do eksperymentowania w domu pod okiem dorosłych.

 

      

 

 

  TĘCZA NA TALERZU   

 

     Dzieci ze świetlicy wykonały eksperyment „Skittles - Tęcza na talerzu”. Doświadczenie miało na celu pokazanie dzieciom, jak wiele sztucznych i niezdrowych składników zawierają słodycze.  foto

PROJEKT-MUZYCZNE PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

Wychowawcy świetlicy zachęcali swoich podopiecznych do wspólnego kolędowania poprzez śpiewanie tradycyjnych polskich kolęd w wersji karaoke. Każde dziecko mogło zaśpiewać swoją ulubioną kolędę. Dzieci spędziły miło czas w przedświątecznej atmosferze.

        

  

ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE...

        

     W tym tygodniu w naszej świetlicy odbył się konkurs piosenki pt. "Śpiewać każdy może".  Uczniowie mogli wybrać piosenkę, której uczyli się na świetlicy lub inny przebój. Chętne dzieci bardzo aktywnie włączyły się w realizację zadania. Komisja w składzie: Joanna Sieńko, Blanka Truszkowska i Julian Pawlaszek - uczniowie klasy pierwszej, mieli nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie jury przyznało:

I miejsce - Anna Strzyż, Anna Warkowska, Katarzyna Koczela

II miejsce - Iga Pawelec

III miejsce - Igor Stasieło

KARAOKE W ŚWIETLICYsmiley

       

 

    W ramach projektu "Muzyczne podróże małe i duże" w naszej świetlicy odbyło się karaoke. Dzieci miały okazję choć na chwilę przeistoczyć się w swoich ulubionych wykonawców i zaśpiewać ich piosenki. To był dzień pełen wrażeń i uśmiechu.

PROJEKT-WSPÓLNIE CZYTAMY ŚWIAT ODKRYWAMY

"WIERSZE" JULIAN TUWIM

W tym tygodniu, na zajęciach czytelniczych tematem wiodącym była twórczość Juliana Tuwima. Na początku dzieci wysłuchały krótkiego życiorysu poety. Potem pani wychowawczyni zapoznała uczniów z kilkoma wierszami: "Lokomotywa", "Zosia samosia", ''Pan Tralaliński", "Rzepka", "Bambo", "Ptasie radio", "Okulary", "Warzywa". Kolejnym zadaniem dla dzieci było wykonanie pracy plastycznej do wybranego przez siebie wiersza.

     

"KOPCIUSZEK" BRACIA GRIMM

Na dzisiejszych zajęciach czytelniczych nasze dzieci ze świetlicy poznały historię Kopciuszka. Ponieważ karnawał trwa w najlepsze, był to świetny powód, aby przypomnieć dzieciom tę przepiękną baśń.Historia Kopciuszka stała się swego rodzaju toposem w literaturze dziecięcej znajdując swoją realizację w blisko siedmiuset wersjach literackich i niezliczonych ekranizacjach filmowych. Na zakończenie zajęć dzieci jak zwykle wykonały prześliczną książeczkę.

     

 

 

"LATAJĄCY KUFER" H.CH.ANDERSEN

Baśnie Andersena polubiły dzieci z naszej świetlicy z wzajemnością. Uczniowie czytali baśń z zaciekawieniem i dobrze się bawili chętnie opowiadając wszystkim kolegom i koleżankom przebieg wydarzeń . „Latający kufer” był wspaniałą inspiracją do wykonania przez dzieci prac plastycznych. 

        

 

"SŁOWIK" H.CH.ANDERSEN

Piękna nie da się zawłaszczyć, a prawdziwa sztuka może rozkwitnąć tylko wtedy, gdy cieszy się wolnością – oto przesłanie baśni Hansa Christiana Andersena pt. : „Słowik”. Opowieść o cudownym ptaku, który pięknym śpiewem cieszy, wzrusza i uzdrawia. Historia, która uczy, że nie tylko rzeczy materialne mogą być zapłatą, a żywe zwierzątko bardziej cieszy. Uczniowie czytali przepiękną baśń pełną uroku, ciepła i mądrości, która poruszyła ich serca.
"Widziałem łzy w twych oczach, kiedy po raz pierwszy zaśpiewałem dla ciebie i tego nigdy w życiu nie zapomnę. Łza — to najdroższy klejnot dla śpiewaka, większej nagrody nikt mu dać nie może".
Chyba nie tylko dla śpiewaka...

        

"KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU" H.CH.ANDERSEN

          Dzieci ze świetlicy po raz kolejny wzięły udział w zajęciach czytelniczych. Tym razem poznaliśmy baśń "Księżniczka na ziarnku grochu" H.Ch. Andresena. Na zakonczenie zajęć dzieci wykonały piękną książeczkę oraz projektowały suknie dla swoich księżniczek.

 

      

 

"BRZYDKIE KACZĄTKO" H.CH.ANDERSEN

           Dzieci ze świetlicy wzięły udział w zajęciach czytelniczych. Wysłuchały baśni H.Ch. Andersena pt. „ Brzydkie kaczątko”, a następnie wykonały pracę plastyczną związaną z treścią utworu. Powstała piękna książeczka. Niektórzy kolorowali kredkami obrazki, inni wycinali z papieru i sklejali elementy kukiełek do teatrzyku. Koleżanka Wiktoria Głowacka wszystkim dzieciom samodzielnie opowiedziała wydarzenia z baśni. Efekty pracy zaprezentowane zostały na gazetce ściennej oraz w formie przedstawienia teatrzyku dla dzieci.

      

 

"CALINECZKA" H.CH.ANDERSEN

              W ramach projektu promującego czytelnictwo wśród najmłodszych pt. „Wspólnie czytamy – świat odkrywamy” wychowawcy świetlicy oraz dzieci z klas III czytali najmłodszym kolegom        i koleżankom baśń H. CH. Andersena pt. „ Calineczka”. Na zakończenie zajęć dzieci pięknie kolorowały ilustracje z baśni, z których wykonały własną książeczkę według kolejności wydarzeń zapamiętanych z baśni. Zagadki, quizy oraz zabawy umiliły dzieciom wspólnie spędzony czas.

        

 

LEGENDA O WARSZAWIE -WARS I SAWA, WARSZAWSKA SYRENKA

  FOTO

Dzisiaj na zajęciach, razem z dziećmi, poznawaliśmy stolicę Polski – Warszawę oraz jej zabytki. Nasza starsza koleżanka – Kasia Dmytryszyn przeczytała nam dwie legendy dotyczące właśnie tego miasta: „Wars i Sawa” oraz „Warszawską syrenkę”, którą po zakończeniu zajęć pięknie pokolorowaliśmy

 

„Zbieramy kasztany”


Zbieramy kasztany,
Robimy w nich dziurki,
A wtedy je można
Nawlekać na sznurki.
Tak robi się lejce,
Naszyjnik z korali.
Kasztany, kasztany
Będziemy zbierali.

 

          Takiego wiersza, w tym tygodniu uczyły się nasze dzieci w świetlicy. Muszę przyznać, że nauczenie się go na pamięć zajęło im dosłownie chwilkę. Następnie, dzieci wykonały przepiękne ilustracje do wiersza. 

  

materiały archiwalne

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

ZIMA WOKÓŁ NAS

 

 

 

JESIEŃ OCZAMI DZIECI

 

PRACE DZIECI

 

 

WAKACYJNE WSPOMNIENIA


 

MATERIAŁE ARCHIWALNE

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

W ŚWIETLICY LATO W PEŁNI

 

WIOSENNE DEKORACJE WYKONANE PRZEZ DZIECI ZE ŚWIETLICY

 

ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ ŚWIETLICY

 

 WSPÓLNY POSIŁEK NA STOŁÓWCE SZKOLNEJ 

ŚWIETLICOWE ANDRZEJKI

29.11.2016, 18:23 , redakcja | Liczba odwiedzin: 170

 

 

 

W dniu 29.11.2016 w wigilie imienin Andrzeja w świetlicy odbyły się Andrzejki.

Cały artykuł...

KRONIKA ŚWIETLICY

ROK SZKOLNY 2011/2012

ROK SZKOLNY 2010/2011

PROJEKT CZYTELNICZY-GŁOŚNO CZYTAMY, ŚWIAT ODKRYWAMY!


 

 

PLAN LEKCJI

2017/2018

1 8.00 - 8.45
2 8.55 - 9.40
3 9.50 - 10.35
4 10.45 - 11.30
5 11.40 - 12.25
 

przerwa obiadowa

6 12.40 - 13.25
 

przerwa obiadowa

7 13.45 - 14.30
8 14.35 - 15.20
9 15.25 - 16.10

SPRAWDŹ AKTUALNY JADŁOSPIS

NASZEJ STOŁÓWKI

 

BEZPIECZNA +