WALORY PRZYRODNICZE I ATRAKCJE TURYSTYCZNE ZIEMI KĘTRZYŃSKIEJ

04.01.2017, 16:35, redakcja

Projekt „Walory przyrodnicze i atrakcje turystyczne Ziemi Kętrzyńskiej”, finansowany z Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych realizowanego przez Stowarzyszenie Gmin RP Euroregionu Bałtyk, to największe przedsięwzięcie naszej szkoły.
 


Został opracowany przez grupę nauczycieli kętrzyńskich szkół podstawowych. Zakładał współpracę w zakresie przygranicznej ekoturystyki w regionach powiatu kętrzyńskiego i miasta partnerskiego Swietłyj [z Obwodu Kaliningradzkiego FR] i był realizowany przez nauczycieli z obu miast. Działania podejmowane przez uczestników obejmowały zajęcia terenowe, przygotowanie folderu i wystawy fotograficznej promujących walory przyrodnicze Ziemi Kętrzyńskiej i miasta Swietłyj. Całkowita wartość projektu wyniosła 22201,93 EUR.

W projekcie wzięli udział nauczyciele naszej szkoły: Anna Korenik, Elżbieta Wąsik, Andrzej Hapoński oraz Janusz Woronowicz, który był koordynatorem, a także Ewa Stadnicka ze Szkoły Podstawowej nr 3, Justyna Michalak i Piotr Sopyła ze Szkoły Podstawowej nr 4.
Projekt trwał pół roku – od stycznia do 30 czerwca 2010 r.
Działania ekoturystyczne poprzedziły spotkania robocze w Swietłyj i Kaliningradzie, gdzie nauczyciele polscy i rosyjscy ustalili zasady i przedmiot współpracy oraz terminy i zakres tematyczny warsztatów.
Polscy nauczyciele nawiązali też współpracę z p. Andrzejem Masłoniem – prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Kętrzyńskiej, i przedstawicielem Nadleśnictwa Srokowo – nadleśniczym mgr inż. Zenonem Piotrowiczem. Eksperci przedstawili kilka szlaków w okolicach Kętrzyna, które mogłyby stać się przedmiotem dokładniejszych badań. Nauczyciele wybrali nieprzetarty szlak, który nazwano „Herbowym”. To było nie lada wyzwanie.
W maju 2010 roku, gdy uczniowie jak zawsze zdążali do szkoły, a dorośli do pracy 14-osobowa grupa wyruszyła na szlak, by z bliska przyjrzeć się proponowanej trasie rowerowej, a następnie ją opisać.
Nauczycieli prowadził wytrawny przewodnik, miłośnik Kętrzyna i okolic, zauroczony ich pięknem, – p. Andrzej Masłoń, a przełamywać bariery językowe pomagała Izabella Lesik – absolwentka naszej szkoły, a wówczas działająca aktywnie w wolontariacie studenckim.
 

 
« Wstecz

 

 

PLAN LEKCJI

2017/2018

1 8.00 - 8.45
2 8.55 - 9.40
3 9.50 - 10.35
4 10.45 - 11.30
5 11.40 - 12.25
 

przerwa obiadowa

6 12.40 - 13.25
 

przerwa obiadowa

7 13.45 - 14.30
8 14.35 - 15.20
9 15.25 - 16.10

SPRAWDŹ AKTUALNY JADŁOSPIS

NASZEJ STOŁÓWKI

 

BEZPIECZNA +