TYDZIEŃ KOLORÓW - ANTYDEPRESYJNA SZKOŁA

15.01.2018, 19:44, redakcja

W dniach 15 stycznia – 19 stycznia 2018 odbywa się kolejna edycja Tygodnia Kolorów, będąca projektem autorstwa szubińskiego plastyka i nauczyciela - Grzegorza Pleszyńskiego oraz Katarzyny Bronakowskiej nauczycielki plastyki i Dyrektorki kętrzyńskiego Gimnazjum Nr 2. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi:

 DBAJMY O OGRODY MARZEŃ I WYOBRAŹNI…
 


Celem akcji jest złagodzenie skutków działania stresu, nauczanie przez zabawę i sztukę, integracja uczniów i nauczycieli, odkrywanie własnej świadomości, akceptowanie innych postaw, wprowadzenie optymistycznych idei i wizji w nauczanie i wychowanie.


Poniedziałek zdominowany został przez kolor zielony. Zielony jest nie tylko kolorem nadziei, ale również barwą przewodnią herbu Kętrzyna. Rok 2018 – rokiem Wojciecha Kętrzyńskiego. Z tej właśnie okazji w naszej szkole zorganizowany został konkurs dotyczący Patrona naszego miasta. Pierwsze zadanie polegało wykonaniu portretu W. Kętrzyńskiego. W tej kategorii I miejsce zajęła kl. 3A, II miejsce – kl. 7B, III miejsce – kl. 2C. Natomiast test wiedzy o wybitnym historyku najlepiej napisały klasy: 2A – I miejsce, 3A – II miejsce, 7A -III miejsce. Zwycięzcom gratulujemy!!!


Nauczycielom i Uczniom, którzy włączyli się w naszą kolorową inicjatywę, serdecznie dziękujemy!

 

Foto...

 

WTOREK – KOLOR CZERWONY


Dziś na szkolnych korytarzach zagościła czerwień. W naszej szkole symbolizuje ona nie tylko miłość, ale też… zdrowy tryb życia.
 Nasi Uczniowie mieli za zadanie przygotować zdrowe kompozycje żywieniowe, które zostały ocenione pod względem smaku, walorów estetycznych, sposobu wyeksponowania, wartości odżywczych, pomysłowości.

W tej kategorii najwyższe miejsca zajęły klasy 3C – I miejsce, 2A – II miejsce, 7C – III miejsce. Drugie zadanie polegała na rozpoznaniu egzotycznych owoców. W tej konkurencji III miejsce zajęła klasa – VIIC, II miejsce – klasa IIID, na I pozycji było bardzo ciasno, bo aż pięć klas zajęło I miejsce – VIIB, IIA, IIC, IID, IIIC

 

Foto...

 

ŚRODA - DZIEŃ ŻÓŁTY

 

Dzisiejszy dzień był zdominowany przez kolor żółty, bajki i wyobraźnię. Uczniowie podjęli się niezwykłego zadania. Na chwilę zaprosili nas do świata bajek i baśni. Najlepsi w tej konkurencji okazali się przedstawiciele klasy IIB – I miejsce, VIIB – II miejsce, IIID – III miejsce.

Drugie zadanie polegało na udzieleniu odpowiedzi na pytanie: DLACZEGO LUB CZY WARTO DBAĆ O OGRODY MARZEŃ I WYOBRAŹNI…? Największe wrażenie na komisji oceniającej prace zrobiły odpowiedzi klas IIc – I miejsce, IIIB – II miejsce, IIIC- III miejsce. Poniżej nagrodzona praca:


…ogrody marzeń znajdują się na odległej planecie. Są na niej dogodne warunki do rozwijania się naszych pragnień Czyhają tam jednak na nie niebezpieczeństwa. Jeśli nie będziemy pielęgnować tulipanów marzeń i róż wyobraźni mogą zaatakować je skryte po ciemnej stronie planety stonogi, które są w rzeczywistości ludźmi, którzy podcinają nam skrzydła, zagradzają drogę do spełniania marzeń.
Uważam, że warto dbać o ogrody marzeń i wyobraźni. Nie można pozwolić, aby zatraciły się w dorosłym życiu, aby kurz osadził się na nich. Dzięki marzeniom mamy w życiu cel, do którego dążymy. Dzięki nim nasze istnienie ma sens. Tak, jak mówi Victor Hugo ”Nic nie tworzy przyszłości tak, jak marzenia”
Ania Shirley główna bohaterka powieści „Ania z Zielonego Wzgórza” jest dobrym przykładem marzycielki, która nigdy nie zapomniała o pielęgnowaniu marzeń. Jej wyobraźnie nie miała granic. Największym pragnieniem Ani, było to, by Maryla nie oddała jej z powrotem do sierocińca. Marzyła również o rzeczach, których były nieosiągalne np. nie mieć rudych włosów czy wyglądać zupełnie inaczej. To właśnie w marzeniach jest najpiękniejsze. Zwiedzając nasze ogrody marzeń, możemy myśleć o rzeczach niemożliwych. Nikt nam nie może tego odebrać ani zakazać.
Bądźmy marzycielami, nie wstydźmy się tego! Warto korzystać z wyobraźni do granic możliwości. Dążmy do swoich celów i spełnienia marzeń. Z całą pewnością warto dbać o ogrody marzeń i wyobraźni!

 

Foto...

 

CZWARTEK - KOLOR NIEBIESKI

 

Dziś było … bardzo niebiesko, bardzo radośnie, bardzo tanecznie…


Wykonanie dzisiejszego pierwszego zadania przerosło najśmielsze oczekiwania jego pomysłodawcę. Uczniowie mieli zadanie zebrać karmę dla psów w Pudwągach. Nikt nie przypuszczał, że UWAGA!!! zbierzemy 473,98 kgKarmę z dwoma psiakami odebrały Panie, które pracują w schronisku . Liderami w zbiórce karmy okazały się klasy: I miejsce IIA 134 kg, II miejsce IIIC 119,45 kg, III miejsce VIIA 70,1 kg
Drugie zadanie to przygotowanie stroju karnawałowego. Podczas szkolnej dyskoteki przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali się przed koleżankami, kolegami i komisją konkursową , która przyznała I miejsce klasie 7B, II miejsce klasie 3A, III miejsce klasie 7C
Zwycięzcom gratulujemy!!! Dziękujemy za wspólną zabawę!!!

 

Foto...

 

PIĄTEK – DZIEŃ BIAŁEGO KOLORU


Piątek to ostatni dzień tygodnia kolorów. Zadania przewidziane na dziś związane były ze zbliżającymi się Dniami Babci i Dziadka. Pierwsze polegało na zredagowaniu życzeń z tej okazji. W tej kategorii najlepszymi okazały się klasy: 2A – III miejsce, 7C – II miejsce, 3C – I miejsce, a drugie na spisaniu najpiękniejszych chwil, przygód (jak tu wybrać tę jedną jedyną!) przeżytych z Babcią i Dziadkiem, najlepiej poradziły sobie klasy: 7B – III miejsce, 2A – II miejsce, 3A – I miejsce.


Zwycięzcami tegorocznej edycji TYGODNIA KOLORÓW – DBAJMY O OGRODY MARZEŃ I WYOBRAŹNI zostały następujące klasy:


I miejsce klasa IIA
II miejsce klasa IIIC
III miejsce klasa IIIA


Serdecznie dziękuję Uczniom za Wasze zaangażowanie. Pokazaliście, że potraficie się bawić, rywalizować między sobą, że znacie zasady fair – play, że jesteście wrażliwi, zgrani, że świetnie tańczycie, a nade wszystko, że macie marzenia i cudowną wyobraźnię!!! 
Szczególne podziękowania kieruję do Damiana, Dawida, Zuzi, Amelki, Natalki, Emilki, Kasi za Waszą ogrooooooomną pomoc smiley

Marta Martynajtis
Dziękujemy za wspólną zabawę!!!

 


      Samorząd Uczniowski
 

 
« Wstecz

 

 

PLAN LEKCJI

2017/2018

1 8.00 - 8.45
2 8.55 - 9.40
3 9.50 - 10.35
4 10.45 - 11.30
5 11.40 - 12.25
 

przerwa obiadowa

6 12.40 - 13.25
 

przerwa obiadowa

7 13.45 - 14.30
8 14.35 - 15.20
9 15.25 - 16.10

SPRAWDŹ AKTUALNY JADŁOSPIS

NASZEJ STOŁÓWKI

 

BEZPIECZNA +