TO MY

26.02.2016, 12:18, redakcja

IDEĘ TĘ KONTYNUOWAŁ ZESPÓŁ 

 

"TO MY" [2005-2010]

 

opiekunowie: p. Dorota Gwarda, p. Irena Linkiewicz 


 

W 2005 roku Dorota Gwarda utworzyła drugą grupę artystyczną – „To My”, w skład której weszli uczniowie klasy 1a: Marta Bąk, Michalina Bierżyńska, Maciej Bućko, Gabriel Czubaszek, Dawid Dziekoński, Anna Kirkuć, Kamil Klimkowski, Adam Kuźma, Natalia Lender, Patryk Litwinowicz, Mateusz Manista, Martyna Olszewska, Klaudia Policht, Ada Puciato, Katarzyna Pura, Roksana Rogińska, Kacper Sobótka, Jakub Stępień, Krystian Szczepanowski, Piotr Sznurkowski, Ewelina Szoda, Michał Świderski, Karolina Waszczuk, Katarzyna Wójcik, Karolina Żejmo.

Zespół był następcą zespołu ,,Szalone Małolaty”. Przygotowania do przejęcia "pałeczki muzycznej" rozpoczął się już w klasie drugiej, podczas obchodów 60-lecia szkoły. Wtedy to po raz pierwszy dzieci stanęły na scenie z "Szalonymi Małolatami" i zaśpiewały "Po prostu jaśniej, po prostu prościej...”
I tak też się stało…
Potem miały swój wielki występ na koncercie bożonarodzeniowym razem ze starszymi kolegami.
I tak potoczyło się dalej…..
Uczniowie (wtedy już czwartej klasy) połknęli bakcyla i kiedy "Małolaty" opuściły mury szkoły, oni
w pełni już gotowi, przejęli ich rolę. Nazwali się "To My", chcąc podkreślić, że teraz nastąpił ich czas. To były pracowite, ale zarazem piękne czasy dla zespołu. Pielęgnowanie tradycji organizowania koncertów dla mieszkańców miasta przyniosło im wielu fanów. To wtedy powstało wiele autorskich przedstawień słowno-muzycznych zarejestrowanych na płytach m.in. ,,Bo nadzieja To My”-dedykowany ludziom pokrzywdzonym przez żywioły, ,,To co w nas ukryte” – autoprezentacja członków zespołu, ,,A słowo stało się Dzieckiem”, ,,Przychodzisz jak ciepły wiatr”, ,,Ty tylko mnie poprowadź”. Przedstawienia prezentowano uczniom różnych szkół w Kętrzynie i poza granicami miasta.
To czas aktywności podczas obchodów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci nie tylko śpiewały, ale też zbierały pieniądze. Ścisła współpraca z Kętrzyńskim Centrum Kultury pozwoliła na rozwój ich zdolności tanecznych. Powstały układy taneczne, które były częścią tworzonych przedstawień. Ważne też były udziały zakończone sukcesami w Międzynarodowych Widowiskach Kolędniczych, Festiwalach Jasełek. Zespół ściśle współpracował z parafią św. Katarzyny. Wszystkie ważne uroczystości odbywały się z ich udziałem, msze ślubne, wielkopostne czuwania. Przygotowano również oprawę muzyczną mszy prymicyjnej zaprzyjaźnionego ze szkołą misjonarza w języku suahili. Działania zespołu zawsze były wspierane przez rodziców, babcie i dziadków. To oni zadbali o stroje, scenografie, dowozy na występy. Zangażowanie i solidna praca zespołu zostały docenione. Dzieci odbyły kilkunastodniową podróż do Saarburga w Niemczech. To było możliwe dzięki pomocy ks. Przemka Nowaka. To był piękny czas występów, zwiedzania, szlifowania języka angielskiego, poznawania języka niemieckiego, zwyczajów mieszkańców regionu, zaprezentowania swojego miasta i nawiązania przyjaźni. Na ten wyjazd przygotowano piosenki w wersji polsko- niemieckiej, co zrobiło olbrzymie wrażenie na mieszkańcach.
Zespół zostawił po sobie wiele płyt z nagraniami występów i kilka kronik opisujących ich działania.

 
« Wstecz

 

 

PLAN LEKCJI

2017/2018

1 8.00 - 8.45
2 8.55 - 9.40
3 9.50 - 10.35
4 10.45 - 11.30
5 11.40 - 12.25
 

przerwa obiadowa

6 12.40 - 13.25
 

przerwa obiadowa

7 13.45 - 14.30
8 14.35 - 15.20
9 15.25 - 16.10

SPRAWDŹ AKTUALNY JADŁOSPIS

NASZEJ STOŁÓWKI

 

BEZPIECZNA +