PRZYGODA Z TEATREM

03.05.2017, 21:06, redakcja

27 kwietnia 2017r. w Węgorzewskim Domu Kultury odbył się Festiwal „O Laur Złotej Rybki”.


Naszą szkołę reprezentowała kl. III a w składzie: Szymon Andzulewicz, Ola Brzezicka, Wiktoria Chruścińska, Artur Grądzki, Amelia Jachimowska, Oskar Jarnuszewicz, Lena Kłek, Zofia Konieczna, Weronika Krystofik, Julia Krzyczkowska, Julia Kucharska, Milena Kwiatkowska, Kornelia Makulus, Lena Matysiak oraz Aleks Nadolski. Na festiwal przygotowaliśmy inscenizację przedstawienia wg. scenariusza ks. Mieczysława Malińskiego pt. „Jest taki kwiat”. Nasze przygotowania zaczęliśmy od połowy marca, a ponieważ czasu było niewiele, przystąpiliśmy do intensywnej pracy. Dzieci wiele razy śpiewały, tańczyły i pilnie ćwiczyły długie role. Niektóre role zajmowały nawet pięć stron, ale dzieci ćwiczyły je aż do perfekcji. Nie było dnia, w którym nie robilibyśmy prób. Nasza sala zamieniła się w "teatr”, na scenie znalazła się piękna scenografia i my-mali aktorzy. Wielką przyjemność sprawiały nam codzienne występy, w międzyczasie też uczyliśmy się, to był bardzo intensywny czas.
Nasz klasowy zespół teatralny prowadziła i reżyserowała całe przedstawienie nasza kochana Pani Agnieszka Dziemiańczyk. Inscenizacja przedstawienia „Jest taki kwiat”, to bardzo ciekawa historia o tym, jak kwiat zmienił serce okrutnej księżniczki Semiramidy. Występowały tam też inne postaci, jak: król i królowa (rodzice Semiramidy), król Ramirez, królowa Wilhelmina i syn Gustaw, Lukrecja, pokojówka i lokaj i ogrodnik. Dzieci dzielnie walczyły o pierwsze miejsce, ale starsi koledzy i koleżanki z innych zespołów teatralnych zaprezentowali prawdziwy kunszt aktorski, pokazali, że można i warto występować bez mikrofonów, wtedy bardziej można wczuć się w odgrywaną rolę, używając mowy ciała, ale trzeba mówić o wiele głośniej. Podczas naszego występu jeden z mikrofonów się zepsuł, mimo to staraliśmy się mówić ładnie, starannie wymawiać końcówki i intonować swoje role (nie było to łatwe).
 Występ oraz same przygotowania do niego były dla nas wszystkich świetną przygodą. Szkoda tylko, że to już nasz ostatni występ z naszą Panią Agnieszką, ponieważ od września idziemy już do czwartej klasy, a to właśnie nasza Pani rozbudziła w nas dusze artystów.

Lena Kłek kl. IIIa

Nasza koleżanka, Milena Kwiatkowska zainspirowana przedstawieniem, napisała taki wiersz:


„Wiersz o przedstawieniu”

Mały teatrzyk przedstawiłam raz.
Spieszcie się, mamy mały czas!
Musimy zdążyć dzisiaj przed południem!
Kolejka tymczasem ciągle chudnie, chudnie...

Z piskiem opon tam zajechali
nasi odważni aktorzy mali.
Wieść taka doszła do nich tymczasem:
zdążyli szybko, że aż „przed czasem”!


W końcu kolejka na nich nadeszła.
Pierwsza do mikrofonu podeszła
Amelka, wzięta w rolę pokojówki.

Do gry niejaki wchodzi Oskarek.
Zagląda w każdy dziś zakamarek.
I już na scenie wściekła królewna,
łza udawana już płynie rzewna.

Drze się i prycha, płacze, skowyczy,
ryczy ze złości i krzyczy, krzyczy...

Na szczęście wszystko się dobrze skończyło,
lecz ile emocji dziś przy tym było!

Milena Kwiatkowska kl. IIIa

 

 

 
« Wstecz

 

 

PLAN LEKCJI

2017/2018

1 8.00 - 8.45
2 8.55 - 9.40
3 9.50 - 10.35
4 10.45 - 11.30
5 11.40 - 12.25
 

przerwa obiadowa

6 12.40 - 13.25
 

przerwa obiadowa

7 13.45 - 14.30
8 14.35 - 15.20
9 15.25 - 16.10

SPRAWDŹ AKTUALNY JADŁOSPIS

NASZEJ STOŁÓWKI

 

BEZPIECZNA +