PRZYDATNE LINKI Szkoła Podstawowa nr1 w Kętrzynie

PRZYDATNE LINKI

04.12.2013, 07:50, redakcja

 

Drodzy Uczniowie!

Proponujemy zajrzeć na te strony - można poćwiczyć czytanie, pisanie, mówienie oraz słuchanie w języku angielskim.
 


www.anglomaniacy.pl

www.angielski.slowka.pl

 www.ang.pl

www.superkid.pl

http://funenglish.pl/

www.vocabulary.co.il  – strona do nauki słownictwa

www.strafall.com  – strona do nauki czytania

www.learnenglishkids.britishcouncil.org/en/

http://tiny.pl/hsfmx -  zawiera gry edukacyjne dla dzieci w 1-2 klasie. Strona jest w języku angielskim, ale nie ma problemów w jej obsłudze.

http://klasoteka.pl/  -  strona, na której znajdziemy różne gry dla dzieci oraz materiały dla nauczycieli. Można na niej znaleźć również materiały do nauki innych przedmiotów. Strona jest przeznaczona dla uczniów klas 1-6.

http://www.e-angielski.com/gry-jezykowe - ciekawe gry językowe, które bawiąc, uczą słownictwa i gramatyki.

http://www.yummy.pl  - strona internetowa, z której mogą uczyć się przedszkolaki oraz dzieci ze szkoły podstawowej. Na stronie tej znajdziemy animowany alfabet, bajki, testy oraz gry.

http://www.funenglishgames.com  -  gry dla dzieci z klas 1-3. Strona proponuje zabawy ze słownictwem, gramatyką i matematyką. Strona w języku angielskim.

http://www.angielski.slowka.pl/ - strona, na której można poczytać ciekawe teksty po angielsku, są też liczne słuchowiska z wymową angielską. Można skorzystać ze słownika z wyrazami z danego tekstu czy ze słuchowiska. Wystarczy nacisnąć przycisk z poprawną wymową wybranego słowa. Umieszczono również piosenki z ciekawymi tekstami, filmy i animacje. Naszą wiedzę na wybrany temat sprawdzą testy i egzaminy reprezentujące naprawdę wysoki poziom. Jest to strona przeznaczona dla ambitnych szóstoklasistów!!!

http://www.superkid.pl/gramatyka-angielska - jest to strona przeznaczona dla dzieci ze szkoły podstawowej.

http://ang.pl - umożliwia szlifowanie języka angielskiego poprzez rozmaite ćwiczenia internetowe. Ta witryna przeznaczona jest zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.

http://angprofi.pl/  - możemy w łatwy sposób nauczyć się zarówno wymowy, jak i formy pisemnej. Do dyspozycji mamy 39 lekcji, na których są najważniejsze słówka i podstawowe zdania na dany temat. Są również lekcje dodatkowe oraz gry i zabawy. Można nauczyć się m.in.: godzin, dat, liczb, podstawowych form grzecznościowych, czasu przyszłego, przeszłego i teraźniejszego, dni tygodnia, rzeczowników i czasowników.

http://www.visitbritain.com - strona zawiera informacje dotyczące Wielkiej Brytanii. Znajdują się tam ciekawe artykuły o jej kulturze oraz największych ulicach i miejscach, które warto zwiedzić, będąc w tym kraju.

http://projectbritain.com i http://www.buzzle.com/articles/facts-about-great-britain.html - strony o tradycjach i kulturze Wielkiej Brytanii.

http://www.youtube.com/watch?v=H3r9bOkYW9s (lub wyszukać na youtube “History of English in 10 minutes”) - bardzo śmieszny filmik o historii języka angielskiego. Od Anglo-Saxonów, przez Wikingów, aż po angielski na całym świecie.

 

Słowniki

http://slownik.funenglish.pl/dictionary - strona z pojedynczymi słówkami (ilustrowana!). Głównie dla dzieci, ale dzieci w naszym wieku też mogą znaleźć coś dla siebie.

http://www.diki.pl

http://www.translate.pl/ - jest to słownik oraz tłumacz zarówno pojedynczych słówek, jak i długich tekstów.

http://megaslownik.pl  - to najlepszy słownik w Internecie! Sprawdza się w 100% procentach!

 
« Wstecz

 

 

PLAN LEKCJI

2017/2018

1 8.00 - 8.45
2 8.55 - 9.40
3 9.50 - 10.35
4 10.45 - 11.30
5 11.40 - 12.25
 

przerwa obiadowa

6 12.40 - 13.25
 

przerwa obiadowa

7 13.45 - 14.30
8 14.35 - 15.20
9 15.25 - 16.10

SPRAWDŹ AKTUALNY JADŁOSPIS

NASZEJ STOŁÓWKI

 

BEZPIECZNA +